Má cesta...

Mou dlouholetou vášní je pohyb a tvoření – skrze ně pomáhám ženám být ve svém středu, napojit se na svou vnitřní hloubku, intuici a upevnit důvěru v sebe sama. 

Provázím ženy těhotenstvím i mateřstvím, aby mohly být ve své síle a jedinečnosti, v souladu se sebou i s přírodou a vědomě tvořily svůj život. Vedu je ke kreativitě s dětmi, tančím a cvičím s nimi a podporuji v náročných životních obdobích.

Jsem.

Jsem máma, partnerka, lektorka, malířka, herečka. A mnoho dalšího. Jsem multipotenciální, kreativní, zodpovědná a dovolila jsem si dělat to, co mě baví a naplňuje. A doufám, že to bude bavit i vás.

Jsem vděčná za to, čím vším jsem prošla, protože jsem se dostala až sem. Mám ráda svou introverzi, jinakost, chaos a zároveň řád. Naučila jsem se mít ráda své tělo i „nemoc“, která je mým hnacím motorem. Přijala jsem se taková, jaká jsem a nebičuji se za „nedokonalost“. Dělám chyby, ze kterých se učím a posouvám dál.

Baví mě inspirovat a podporovat ženy, aby byly ve své síle, protože jsem přesvědčená, že svět potřebuje více této energie. Miluju tvoření a kreativitu, malbu a kresbu, pohyb a divadlo, přírodu celkově i naši malou zahrádku, ohleduplnost k lidem, životu i Zemi. To vše mě spojuje s tím, kdo jsem.

Díky tanci jsem našla "vášeň" a "divokost" a baví mě je zkoumat a prohlubovat. Díky malbě a tvoření se můžu nořit do nitra sebe sama a užívat si objevování všemožných zákoutí svého „já“. Atopický ekzém, který mám od dětství, mě vždy vedl k zodpovědné a uvědomělé cestě. Naučil mě vnímat své tělo, jeho jemné impulzy a že je v pořádku být jiná.  

Velkým milníkem na cestě byl porod mé dcery. Ani ve snu mě nenapadlo, jak hodně mi těhotenství a hlavně porod změní život.

Padla jsem na dno...

Během těhotenství jsem věděla, že chci co nejvíce přirozený porod. Co nastane po porodu, jsem neřešila, to už bude „po“ a měla jsem to v neznámu a mlze zabarvené do růžova.

  • Po dvou týdnech zalitých sluncem mé tělo i duši naprosto nečekaně rozložily těžké poporodní stavy. Měla jsem pocit, že se celá má osobnost rozpadla na tisíce kousíčků a otevřely se mi brány do hlubokého temného nevědomí. Nedokázala jsem se dostat do těla a být tady a teď. Nedokázala jsem se napojit na svou vnitřní podstavu, a tudíž jsem ani nemohla vycítit potřeby svého miminka. Ne vždy, ale v silných vlnách tyto pocity přicházely a paralyzovaly mě. Měla jsem pocit, že jsem nejhorší matka na světě.

Z údajně nejkrásnějšího období ženy se stala noční můra. Myslela jsem, že prvního půl roku nepřežiju. Přežila. 

Často a hodně jsme plakaly. Já potřebovala vyplavit veškeré napětí, vyčerpání, nesoulad, bolest, nepochopení. A dcera plakala ve dne v noci, trpěla silnými kolikami a zároveň jakoby mě chtěla přivolat zpátky: „Mami, jsem tady, spolu to zvládneme.” A opravdu, ve chvílích, kdy jsem byla napojená, jsem cítila, že vím, co mám dělat.

Vstaň a jdi dál

Z mého šestinedělí se stalo půlročí. Věděla jsem, že potřebuju pomoc. Začala jsem sledovat různé online kurzy a podporující weby a odpočívat, kdykoli to šlo. Pochopila jsem ještě víc, jak je důležité poslouchat a vnímat své tělo, nejít sama proti sobě, že mít se na prvním místě není "hřích", a hlavně že jsem nejlepší máma pro své dítě.

Nakonec se mi podařilo vykročit z bludného kruhu a pomaličku skládat dohromady velké puzzle s názvem “já”. Důvěra v sebe sama, ve své pocity i roli matky postupně rostla.

  • Pomáhala mi malba, ke které jsem se postupně vracela. Začala jsem objevovat a skládat další dílky své osobnosti. Využila jsem zkušenosti z předešlých stavů a ponořila se do mateřského prožitku a tvořila.

  • Největší změnu přinesl dvouletý lektorský kurz „Aktivní příprava na mateřství a rodičovství” (zaměřený na práci s těhotnými, ženami po porodu a jejich podporu, se specializací na tanec, cvičení na míčích, harmonizační jógovou sestavu a práci s dětmi). Nastoupila jsem na inspirující cestu vědění a zároveň začala další sonda do hloubek mého nitra. Pomalu jsem odkrývala a chápala příčiny předešlých stavů. Stávala jsem se pevnější sama v sobě, ve svém těle, síle i ženské energii.

  • Další sonda do nitra mé duše přišla jako dojezd všeho, čím jsem prošla. Z hlubokého vyčerpání (dcera navíc téměř dva roky nespala a já s ní) se vrátila nemoc – atopický ekzém a zaútočila v nevídané míře. Měla jsem postižených devadesát pět procent těla. 

Probíhající kurz šel do hloubky a i díky němu jsem v souvislosti s nemocí spoustu věcí pochopila. Upevnila jsem své hranice a vědoměji se postavila sama za sebe, za své potřeby a prohloubila svou ženskou sílu, autentičnost i intuici. Naučila jsem se vnímat dar, který mi nemoc přinesla, překračovat zažité programy a vzory a vědomě pracovat s tělem a emocemi. 

Od malička jsem byla kreativní a tvořivá, sportovala jsem a tančila (prošla jsem od moderního a historického tance, přes tae-bo, pole dance, až po step), pohyb byl – a je – mou formou meditace, uvolnění napětí a spojení se sama se sebou

Když se objevila možnost pracovat se ženami a skrze pohyb a kreativitu jim předávat své zkušenosti a podpořit je na jejich cestě, neváhala jsem. 

Jsem tu pro vás!

V současné době tvořím a podporuji ženy, mámy, aby si užívaly každé období mateřského života, a přitom zůstaly samy sebou a ve své vnitřní síle. Vedu kurzy naživo pro těhotné a mámy po porodu a jsem jim oporou v šestinedělí i dále v mateřství. Kdykoli potřebují, mohou se na mě obrátit. Kombinuji různé techniky, jednou z nich je théta léčení. Stále se vzdělávám, absolvuji workshopy, kurzy a jiné, abych pro vás byla to nejlepší podporou. 

Baví mě vést ženy ke kreativitě a všemu, co nás přivádí blíž k sobě samým. Baví mě s ženami tančit a cvičit a vést je vědomému přístupu k životu, k důvěře v sebe sama, své tělo a intuici. Miluju společné posilující ženské kruhy a Jsem ráda za každou ženu, jejíž cesta těhotenstvím a mateřstvím je naplňující, osvobozující a radostná. 

A jsem ráda, že mohu část svých vášní, inspirace a podpory předat i vám.