Vyrobte si přání z lásky. Kreativně a snadno.

Přání z lásky můžete využít při jakékoli příležitosti, kdy chcete obdarovat někoho blízkého. Nás k tomu přivedl blížící se sv. Valentýn. Nijak extra tento svátek neslavíme a neprožíváme, ale vnímáme ho jako oslavu lásky. A proč nedat druhým najevo, že je máte rádi? K tomu je příležitost vždy. Nejsem zastánce sladkostí a umělé komerce spojené s tímto dnem, ale jsem přesvědčená, že osobní maličkost od srdce potěší každého.

A protože jsme s dcerou už nějakou dobu společně netvořily (naposledy perníčky na Vánoce), napadlo nás (ani nevím, koho dřív, zda dceru či mě), že bychom mohly vytvořit valentýnku s natištěným srdcem. A obě jsme se pro to nadchly.

Dcera si jinak dost vyrábí sama a vidím, jak jí to dělá dobře. Když jsem u ní, má občas tendence nechat se vést a nespoléhat se na své skvělé vedení a neutuchající fantazii. A já pak mám zase tendence ji trochu „směřovat“ (pokud je to i váš případ, koukněte na tento článek). Takže jsem ráda, když si maluje a tvoří, co ji napadne a teprve ve chvíli, kdy opravdu potřebuje, přijde pro radu. A často na to ani nedojde, protože si prostě poradí po svém. A já vidím, jak neomezeně a netradičně umí využít svou fantazii.

Takže doporučuji: nechte děti občas tvořit samotné.

Bez vašeho „dozoru“ (samozřejmě s přihlédnutím k jejich věku, dcera si takto sama kutí cca od 4 let). I za cenu nepořádku a chaosu. Dejte jim důvěru, nechte je ponořit do procesu a žasněte nad jejich fantazií, kreativitou a inspirujte se jí. Ohromně je to posune a podpoří jejich sebepojetí a sebe hodnotu.

Ale teď si užijeme společné tvoření, protože podporuje vzájemné vztahy a spolupráci, bytí spolu i v přítomnosti, přináší plnou pozornost, uvolnění a radost. A prostě je skvělé.

JDEME NA TO

A proč přišel tento nápad? Objevily jsme při úklidu víko od donáškové krabice. A protože nerada vytvářím odpad, a když už se tak stane, snažím se ho zužitkovat a využít. Víko jsem schovala do naší tvořivé sbírky nápadů a podkladů a zapomněla na něj. A najednou se ukázalo. A právě víko bude při výrobě hrát hlavní roli.

Žádnou náročnou přípravu jsme dělat nemusely. Jediné, co je potřeba mít k dispozici (vše ostatní nepochybně máte), je právě ona donášková krabice od jídla.

Potřebujete

  • Vodovky/tempery
  • Štětec
  • Tvrdší papíry/čtvrtky (z velikosti A4 budou dvě přáníčka)
  • Donášková krabice
  • Podložka, vlhký hadřík, zástěra

Postup

Rozstřihněte krabici a do jejího víka vyryjte srdce (my na to použily držadlo tenké vařečky). Srdce si raději vystřihněte z papíru a poté obkreslete na víko. Nebo si ho můžete jemně předkreslit tužkou. Rytí do víka jde sice hladce, ale pokud vám ruka ujede, už to nespravíte.

Čtvrtky (A4) si nastříhejte na polovinu a velikost A5 ještě přeložte na půlku. Vznikne vám přáníčko velikosti A6. Na vrchní straně bude natištěný obrázek, dovnitř pak můžete napsat přání.

Připravte si všechny věci na tvoření, přeložené čtvrtky i vyryté srdce.

Vodovkami (řidšími temperami) natřete stranu víka, na které je srdce vyryté. Barevné fantazii se meze nekladou. Namalované víko natiskněte na přední stranu přáníčka. Okraje či hůře natištěná místa můžete podle fantazie dozdobit štětcem a použitou barvou.

Přání dejte schnout a vrhněte se na další, podle toho, kolik šťastlivců chcete obdarovat.

Po uschnutí nezapomeňte napsat věnování. Zbytek už je na vás. Ať vám i vašim blízkým přinesou úsměv na tváři.

A další možné alternativy?

Do víka můžete vyrýt jakýkoli obrázek a tisknout ho na přáníčka. Opět jako u srdce doporučuji nejdříve předkreslit. Nebo vyrytou předlohu udělejte větší, obtiskněte na čtvrtku (A5, A4), případně ještě domalujte, dotvořte a máte obraz.

Přemýšlela jsem, co dělat, když zrovna nemáte donáškovou krabici. Zkuste obrázek vyrýt do tlustého kartonu. Tuto variantu jsem ale ještě nezkoušela, takže ji nemohu zaručit, ale jakmile budu mít příležitost, vyzkouším a dám vám vědět.

Krásný den, ať se vám dílo podaří a užijete si u něj legraci. A nezapomeňte, že jste skvělé.

Chcete být také součástí mého světa? Klikněte níže a budu vám posílat inspiraci.

Kristýna Suchá
Podporuji ženy v těhotenství, šestinedělí i dále v mateřství, aby nemusely tápat a mohly být plně samy sebou, ve své síle a mohly vědomě tvořit svůj život. Více o mně najdete zde. E-booky zdarma: Těhotenství s pastelkami a Mandaly pro mámy. Průvodce: pro těhotné ženy Jsem těhotná a pro mámy s dětmi Zavařujte jednoduše a Šablona kalendáře.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.