Tvořím, tedy jsem. Aneb proč jsem se vrhla do virtuálního světa.

Tvořím, tedy jsem.

Tvořím svůj svět. Tvořím sebe sama. Tvořím své hodnoty, svou rodinu, svůj život.

„Tvořím“ je pro mě synonymum toho, kdo jsem. Skrývá se v něm svoboda, vášeň, naděje, schopnost být sama sebou, mít bohatý vnitřní svět, být ve svém těle spokojená tady a teď. Tvoření je pro mě něco tak nezbytného jako vzduch. Když tvořím, každou buňkou svého těla cítím, že žiju naplno a tak, jak sama chci a jak „velí“ má duše.

Tvořením nemyslím jen kreativní činnosti, ze kterých vzejde „umělecký“ produkt, rozumím tím způsob existence a fungování ve světě. Každou činnost ve svém životě mohu pojmout tvořivě, vědomě, nebo ji naopak vykonat rutinně, bez esence sebe sama, bez napojení na svou podstatu.

Od malička jsem něco vytvářela, tvořila, byla jsem velmi divoká a „nezvladatelná“.tvořivost, kreativita, sebe-vědomí byly v průběhu základní školy umlčeny a já se stala jednou z davu a bála se vystoupit, abych nevyčnívala. Stačilo, že vyčnívám atopickým ekzémem, který se skrýt nedal, o to víc jsem se snažila být nenápadnější. Probouzet jsem se z této letargie začala až po dovršení plnoletosti. Pomaličku, krůček po krůčku, zkušenost za zkušeností jsem odkrývala to, co v sobě mám, ale co léta spalo a nebylo puštěno ven.

Dnes vím, že tvoření, kreativní a zodpovědný přístup, mnohdy podle okolí naivní, je mou součástí a že nemůžu a nechci jít proti sobě. Taková prostě jsem. A jsem taková ráda.

A co vše tvořím?

 • Tvořím svou rodinu, protože jsem její součástí. Rodinu, kterou miluji a bez které si svůj život neumím přestavit. Která mě denně učí a nastavuje zrcadlo. Která mě někdy přivádí k šílenství, jindy téměř k nirváně.
 • Tvořím každodenní radosti – od jídla vařeného a naservírovaného s láskou, až po maličké radůstky pro sebe a své blízké. Sobě udělám lahodnou kávu a slastně si ji vychutnám u knížky, nebo s dcerou, která má také svou kávu – kakao. Dceři nakreslím obrázek, po kterém touží, a se kterým si pak s radostí několik dní hraje. Partnerovi, kterému dám cestu do práce svačinku, aby neměl hlad a večer připravím salát s oblíbenými ingrediencemi.
 • Tvořím „umělecká“ dílka, která naplňují mou uměleckou duši (fotografie, abstraktní olejomalby a kresby).
 • Tvořím své tělo v rytmu tance, který mě krásně uzemňuje a odkrývá mou vášeň, „divokost“.
 • A také tvořím lepší svět…

… pro sebe. Znáte to: „Poznej sám sebe a poznáš celý svět.“ Poznání mě provází na mé cestě a obohacuje každý krok. Čím víc se znám, tím vědoměji mohu tvořit svůj svět. Žiju tak, jak bych chtěla, aby žili i ostatní. Nevzdávám se svých hodnot. Žiju srdcem a pravdou.

… pro svou rodinu tím, že o ně pečuji, miluji je a dávám jim část sebe.

… přátele, které podporuji a stojím při nich, když to potřebují.

… a v neposlední řadě pro ženy a maminky, které díky mé podpoře a vedení získají větší důvěru ve své tělo, napojí se na svou podstatu a mohou projít vědomým porodem a jsou z nich nejlepší mámy na světě.

Proto jsem se vrhla do virtuálního světa, překonala svůj naprostý technický antitalent (když mi dáte to ruky štětec, pastelku, vím, co s nimi, ale když mám udělat základní úkon na počítači, připadám si jak Alenka v říši divů, mé okolí může potvrdit a jistě vám k tomu přidá i nějakou vtipnou historku k dobru), obavy a rozhodla se s tím, co „mám“, se s vámi podělit. Vítám vás v mém malém virtuálním světě! A pojďme spolu tvořit lepší svět…

 

Chcete být také součástí mého světa? Klikněte níže a budu vám posílat inspiraci.

 

 

Kristýna Suchá
Podporuji ženy v těhotenství, šestinedělí i dále v mateřství, aby nemusely tápat a mohly být plně samy sebou, ve své síle a mohly vědomě tvořit svůj život. Více o mně najdete zde. E-booky zdarma: Těhotenství s pastelkami a Mandaly pro mámy. Průvodce: pro těhotné ženy Jsem těhotná a pro mámy s dětmi Zavařujte jednoduše a Šablona kalendáře.
Komentáře
 1. Katka napsal:

  Moc hezky napsané. Přeji hodně úžasných nápadů a budu se těšit na další články.

 2. Bětka napsal:

  Díky za krásný článek, mám to v mnohém stejně. Taky ráda vkládám kousek své osobnosti i do banálních každodenních situací.

  • Kristýna Suchá napsal:

   Děkuji, Bětko! Baví mě si s tím hrát a sledovat, jak potom takové situace mají vliv na mě, mé okolí i všudypřítomnou energii 🙂

 3. Jé, krásné, vnímám to úplně stejně. Moc pěkný postřeh s tou tvorbou rodiny! 🙂

 4. Mgr.Patrícia Kováčová napsal:

  Úžasne napísané .
  TEŠÍM SA Z TVOJICH ČLÁNKOV .
  SI V TOMTO SVETE VEĽMI POTREBNÁ .
  Mgr.Patrícia Kováčová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.